Warsztaty dla dzieci i rodziców „Palma wielkanocna” – grupa „Biedronki”

Tworzenie palm wielkanocnych ,to w Polsce, tradycja sięgająca średniowiecza. Nasi przodkowie wykonywali wielkanocne bukiety z gałązek dostępnych na polach o tej porze roku, a także ususzonych traw, ziół. Wybór żywych elementów nie był przypadkowy, ponieważ symbolizował on odradzające się życie, zapowiedź Zmartwychwstania. Z czasem zaczęto ozdabiać palmy kolorowymi kwiatami z bibuły, wstążkami. Tak jest do dzisiaj. Ta piękna tradycja ma się całkiem dobrze. Nie wyobrażamy sobie świąt Wielkiej Nocy bez palmy. Dzieci i rodzice z grupy „Biedronki” spotkali się w piątkowe popołudnie, aby wspólnie stworzyć coś pięknego i razem w kreatywny i wartościowy sposób, spędzić trochę czasu. Palmy wyszły przepiękne. Biedronki były dumne z obecności rodziców w przedszkolu i oczywiście wspaniałych palm wielkanocnych. Każda palma była inna, oryginalna. Gratulujemy rodzicom pomysłów i dziękujemy za zaangażowanie w życie grupy i przedszkola.