Rodzic ekspert – spotkanie z pielęgniarką

W kwietniu odwiedziła nas mama Eryka, która jest pielęgniarką w szpitalu na Klinicznym Oddziale Kardiologiczno-Toksykologicznym. Pani Dominika opowiedziała na czym polega jej praca i codzienne obowiązki. Pokazała przedszkolakom różne przedmioty, które są jej niezbędne przy pracy. Dzieci mogły również zobaczyć jak podłączana jest kroplówka.
Przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób mierzy się ciśnienie i jak można usłyszeć bicie serca. Za pomocą stetoskopu słuchały bicia serca kolegów i koleżanek. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się co jest ważne dla zdrowia, jak ważna jest higiena oraz dlaczego dzieci nie mogą same spożywać żadnych lekarstw. Przedszkolaki mogły założyć dziecięcy strój lekarski lub pielęgniarski. Na zakończenie Pani Dominika przygotowała dla dzieci niespodziankę -długopisy przypominające strzykawkę. Spotkanie było bardzo ciekawe i dostarczyło dzieciom dużej wiedzy na temat zawodu pielęgniarki. Serdecznie dziękujemy mamie Eryka za wizytę.