Kategorie

Oddycham nosem cały rok – realizacja programu z profilaktyki logopedycznej w „Kotkach”

Oddycham nosem cały rok – realizacja programu z profilaktyki logopedycznej w „Kotkach”

Podczas pierwszych zajęć w ramach realizacji programu profilaktyki logopedycznej nasze przedszkolaki przy pomocy pacynki Nosalka dowiedziały się jaką funkcję pełni nos, jaki jest prawidłowy oddech oraz dlaczego oddychanie nosem jest zdrowe. Dzieci wykonały pracę plastyczną oraz podłogową grę planszową, w której zadaniami były ćwiczenia logopedyczne. Głównym celem stworzonej gry oprócz usprawniania aparatu artykulacyjnego było ćwiczenie koncentracji uwagi, współdziałania w grupie, uczenie się, że trzeba poczekać na swoją kolej oraz rozwijanie kompetencji matematycznych w zakresie liczenia.

Przejdź do treści