Kształtowanie umiejętności społecznych z psychologiem i pedagogiem specjalnym- zajęcia 2

Kompetencje społeczne u dzieci można rozwijać na wiele sposobów. Tym razem stymulowaliśmy te umiejętności poprzez pracę w grupie nad różnorodnymi zadaniami. Przedszkolaki uczyły się komunikacji, współpracy, empatii oraz rozwiązywania konfliktów. Wspólne rozwiązywanie kart pracy wspiera rozwój umiejętności interpersonalnych, takich jak umiejętność słuchania, wyrażania swoich myśli i pomysłów czy budowanie relacji z innymi. Z wykorzystaniem farb, plasteliny, przyrządów malarskich dzieci łączyły naukę z zabawą. Po zakończonych zajęciach był też czas na relaks w suchym basenie, sprzętach podwieszanych i na materacu ze światłami.