Dzień Kota

17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota. W naszym przedszkolu był to dzień pełen atrakcji dla dzieci. Każdą grupę odwiedziły panie przebrane za koty, by wspólnie z dziećmi świętować ten dzień. Przedszkolaki uczestniczyły w różnorodnych „kocich zabawach”, zapoznały się z kocimi obyczajami, a także miały okazję zobaczyć kota rasy Maine Coon. Rasa ta uznawana jest za największą na świecie. Dzieci były pod wrażeniem tak pięknego kota i z zaciekawieniem słuchały jak opiekować się takim zwierzęciem, ale najwięcej radości sprawiła im możliwość przytulania i głaskania jego miękkiego futerka. Celem zajęć było podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie na los bezdomnych zwierząt. Na zakończenie każda grupa zrobiła pracę plastyczną, której bohaterem był kot.