dynia6665

Dzień Dyni w Słoneczkach

Nadchodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ogłosić „Dzień Dyni” . W naszym przedszkolu święto to obchodziliśmy w piątek 30 października, wtedy to wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce.

Zajęcia rozpoczęły się od zaprezentowania przez nauczyciela „Dyniowej piosenki”. Następnie podczas lekcji ciszy dzieci próbowały odgadnąć co kryje się w tajemniczym woreczku.

Z ciekawości zajrzeliśmy do wnętrza dyni i przedszkolaki dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Dżem z dyni był naprawdę pyszny. Dzieci przygotowały frytki, które potem Panie z kuchni  upiekły. Były skoki i slalomy przez dynię a, na koniec „Dyniowa uczta”, którą przygotowali dla dzieci Rodzice. Serdecznie dziękujemy za współpracę. Słodkości było tyle, że dzieci postanowiły się nimi podzielić z Panią Dyrektor i Paniami z kuchni. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie.

Skip to content