Barbórka

1 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość z okazji Dnia Górnika, podczas której gościliśmy przedstawiciela tego zawodu Pana Mateusza. Przedszkolaki śpiewały, recytowały wiersze oraz tańczyły, a wszystko to na cześć Górników. Po oficjalnej części uroczystości nasz Gość opowiedział dzieciom jak wygląda codzienna praca górników, wyjaśnił znaczenie elementów stroju i barw górniczych. Nie zabrakło życzeń i wspólnych zdjęć. Na zakończenie przedszkolaki wręczyły naszemu Gościowi upominek, a same otrzymały prezenty ufundowane przez Lubelski Węgiel Bogdanka S.A. Obchody Barbórki zakończyliśmy wizytą Orkiestry Górniczej w naszym przedszkolu. Wizyta orkiestry sprawiła wiele radości i wzbudziła duże zainteresowanie naszych przedszkolaków. Serdecznie dziękujemy za miłe spotkania, a wszystkim Górnikom, Pracownikom Kopalni i ich Rodzinom życzymy zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz wytrwałości w ciężkiej i niebezpiecznej pracy. Niech św. Barbara otacza Was nieustanną troską i opieką.