Zabawy sensoryczne „Krasnoludków”

W tym tygodniu nasze maluchy wykorzystując woreczki sensoryczne oraz produkty spożywcze miały możliwość stymulowania swoich zmysłów.

Wykorzystując woreczki sensoryczne przedszkolaki rozwijały umiejętność utrzymania równowagi oraz wrażliwości na dotyk. Dzieci bawiąc się woreczkami mogły je podrzucać, deptać po nich, chodzić z woreczkami na głowie, a także szukały par woreczków z takim samym wypełnieniem. Dużą radość sprawiła dzieciom zabawa z produktami spożywczymi oraz piaskiem kinetycznym, w których ukryte były małe przedmioty, a zadaniem dzieci było ich odnalezienie. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną „Sensorycznego pieska”. Wykonując pracę plastyczną oprócz zmysłu dotyku, pobudzony został również zmysł węchu, dzięki użytej do pracy intensywnie pachnącej przyprawie kuchennej.

Serdecznie dziękujemy mamie Mateuszka, która uszyła nam woreczki sensoryczne wykorzystywane przez nasze maluszki do wspaniałych zabaw pobudzających zmysły i rozwijających koordynację ruchową.