ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI

Przedszkole Publiczne Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi

Dyrektor Przedszkola Publicznego Nr 4 w Łęcznej zaprasza dzieci w wieku od 2,5 lat do 5 lat na nowy rok szkolny 2022/2023, również posiadające Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego oraz opinie Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej.

Zdarza się, że od znajomych, z piaskownicy czy w poradni rodzic słyszy propozycję zapisania dziecka do przedszkola prywatnego, bądź też specjalnego. Chcemy zaprezentować Państwu ofertę naszego przedszkola z oddziałami integracyjnymi, jako największą tego typu placówkę publiczną w naszym mieście. Posiadamy szeroką ofertę edukacyjną za niewielkie pieniądze – dzienna stawka wyżywienia wynosi 6,00 zł (śniadanie, obiad i podwieczorek), natomiast za dzienny pobyt dziecka w przedszkolu powyżej 5 godzin, opłata wynosi 1 zł za każdą godzinę zadeklarowaną we wniosku (zwalnia się z opłaty w wysokości 100% dzieci posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, 70% drugie dziecko z tej samej rodziny i w wysokości 100% trzecie i następne dziecko z tej samej rodziny).

Do naszej placówki uczęszczają dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwoju – Zespół Aspergera, autyzm, dzieci niepełnosprawne ruchowo, intelektualnie, z Zespołem Downa, afazją, chore przewlekle, będące
na indywidualnie dobranych dietach i inne. Nasi wychowankowie mają szansę dorastać wśród swoich rówieśników, ucząc się od siebie wzajemnie empatii, tolerancji, szacunku i zrozumienia dla choroby kolegi/koleżanki w grupie. Obecnie w przedszkolu mamy dzieci z Orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego, dzieci z opiniami o pomocy psychologiczno – pedagogicznej oraz te wymagające specjalnego podejścia ze względu na indywidualne potrzeby rozwojowe. W ramach realizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej pracujemy również z dziećmi szczególnie uzdolnionymi np. językowo, literacko, czy też plastycznie. Prowadzimy nieodpłatne zajęcia rytmiki, języka angielskiego, zajęcia z logopedą i psychologiem.

Zapewniamy naszym dzieciom pasjonującą przygodę z nauką. U nas czują się one bezpiecznie, są otoczone fachową, życzliwą opieką, dzięki czemu mają szansę na wszechstronny i harmonijny rozwój. Nasza kadra pedagogiczna jest bardzo zaangażowana w swoją pracę. Służymy wsparciem rodzicom,
a wspólne działania dają najlepsze efekty. Zajęcia z dziećmi są dostosowane do ich indywidualnych potrzeb i możliwości, aby miały one poczucie bezpieczeństwa, czerpały radość z codziennego przebywania z rówieśnikami, a na ich twarzy jak najczęściej gościł uśmiech.

Do dyspozycji przedszkolaków mamy pracownię terapii zajęciowej, salę integracji sensorycznej, gdzie spędzamy mnóstwo czasu, a także gabinet logopedyczny i psychologiczny. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w ćwiczeniach ruchowych, ogromną radość sprawia im przebywanie w basenie
z podświetlanymi kulkami, na przygotowanych torach przeszkód, podwieszanych urządzeniach, czy też piłkach rehabilitacyjnych, co pozytywnie wpływa na ich rozwój fizyczny oraz emocjonalny. Nasi podopieczni uwielbiają zabawę światłem, z wykorzystaniem paneli podświetlanych, która rozwija ich kreatywność, ma działanie rozluźniające, a także wpływa na zmysł wzroku, dotyku i jest okazją do świetnej zabawy w bezpiecznej, sprzyjającej dla dziecka atmosferze. Uwielbiają przytulać się do podświetlanej kolumny wodnej bąbelkowej zmieniającej kolory, bawić się przezroczystymi kamieniami, żetonami, czy też żelowymi kształtami, które poprzez manipulację, ściskanie, zginanie, naciskanie powodują przemieszczanie się błyszczących drobinek wprawiając tym samym dzieci w doskonały nastrój i sprawiając im dużo radości.

Kończąc przedszkole nasi wychowankowie mają zagwarantowany wspaniały start w przyszłość wchodząc w nowe dla nich otoczenie. Wyposażone w niezbędne umiejętności współpracy w grupie, wykonywania czynności samoobsługowych zyskują większą pewność siebie, a dzięki zajęciom przedszkolnym mogą rozwinąć swoje skrzydła w szkole i odnaleźć się w nowym środowisku bez większych trudności.

„Dajmy sobie i dzieciom możliwość zabawy, kształcenia i wychowania razem ze swoimi rówieśnikami” mówi dyrektor Dorota Czapnik-Berej zapraszając do naszej placówki.

Rekrutacja rozpoczyna się 1 marca. Serdecznie zapraszamy 🙂