Po co bić, skoro można w zgodzie żyć

„Po co bić, skoro można w zgodzie żyć” – Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Agresji wobec Dzieci

4 czerwca został ustanowiony przez ONZ Międzynarodowym Dniem Dzieci Będących Ofiarami Agresji. Los dzieci nie jest nam obojętny, dlatego nasze przedszkole przystąpiło do kampanii społecznej pod hasłem „Przemoc niszczy rodzinę”.
Kampania ta zorganizowana została, w ramach akcji Międzynarodowego Dnia Przeciwdziałania Agresji wobec Dzieci, przez Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łęcznej. Celem kampanii jest przypomnienie o tym, że to my, dorośli, jesteśmy odpowiedzialni za los każdego młodego człowieka, który często nie ma szansy na obronę ani wsparcie.
W ramach kampanii dzieci z naszego przedszkola zapoznały się z głównym jej tematem, dowiadując się, że prawo zabrania stosowania przemocy i krzywdzenia innych, szczególnie tych słabszych. Dzięki takim działaniom dzieci stają się bardziej świadome swoich praw, a tym samym praw innych osób, uczą się także radzenia sobie w sytuacji naruszenia ich nietykalności i godności.
Pamiętaj, że prawo stoi po Twojej stronie, nie wstydź się prosić o pomoc!