Odwiedziny Starszaków z Przedszkola nr 1

Dzisiaj odwiedziły nas dzieci z Przedszkola nr 1 razem ze swoja wychowawczynią. Obdarowały Nas domkiem dla jeżyków, a w podziękowaniu za prezent nasza Pani Dyrektor zaprosiła przedszkolaki do Sali Terapeutycznej na wspólną zabawę pobudzającą wszystkie zmysły naszych milusińskich, którą poprowadziła pani psycholog Patrycja i pani pedagog specjalny Wioletta. Największe emocje wzbudził podświetlany basen z kulkami oraz zmieniająca kolory kolumna wodna.

Przebywając w basenie dzieci doświadczyły wspaniałych wrażeń dotykowych angażujących również wzrok, natomiast kolumna wodna wzbudziła ekscytację dzieci, które z przyjemnością jej dotykały i patrzyły na zmieniające się kolory. Na ścieżce sensorycznej dzieci ćwiczyły równowagę, a do huśtawek pajęczyny, wałka i kropli ustawiała się ogromna kolejka.

Kiedy pierwsze emocje już opadły kilkoro dzieci chciało odpocząć i wyciszyć się, a wszystko dzięki namiotowi Tipi, który przeobrażał się zarówno w statek kosmiczny, królewski zamek, jak i jaskinię. Dzieci uwielbiają małe przytulne kryjówki, a atmosfera tajemniczości rozwinęła w nich wyobraźnię i zachęciła do kreowania dalszej zabawy.

Dzieci bawiły się fantastycznie a śmiechy i zachwyty wybrzmiewały do ostatniej chwili. Na zakończenie na dzieci czekał słodki poczęstunek i kolorowe balony, które towarzyszyły dzieciom w drodze powrotnej.

Mamy nadzieję, że przedszkolaki z Jedynki na dłuuuugo zapamiętają
tą wizytę! 🙂

Zresztą sami zobaczcie !!!