Nakrętkowa gra „Krasnoludków”

Nakrętkowa gra „Krasnoludków” – realizacja projektu „Z darami natury świat nie jest ponury”

Gry planszowe to doskonały sposób na miłe spędzenie czasu, dlatego maluchy z grupy „Krasnoludki”  stworzyły własną grę planszową wykorzystując do tego nakrętki z plastikowych butelek. Zabawa z taką grą planszową to doskonała nauka zachowań proekologicznych dzieci, uczy bowiem jak można wykorzystywać na pozór niepotrzebne nam rzeczy. Grupa podzielona została na 3 zespoły, które miały za zadanie przesuwać swój pionek o tyle pól, ile oczek wskaże kostka, a jeśli gracze stanęli na polu z obrazkiem mieli za zadanie wykonać przypisane do niego zadanie. Grając w grę dzieci liczyły, ćwiczyły spostrzegawczość oraz wykonywały proste ćwiczenia fizyczne. Taka zabawa nie tylko rozwija u dzieci umiejętności społeczne, uczy czekania na swoją kolej, ale także pobudza w dzieciach kreatywność oraz utrwala nawyki proekologiczne. Wykonując zadania z projektu „Z darami natury świat nie jest ponury” realizujemy kierunek polityki oświatowej państwa: „Wzmocnienie edukacji ekologicznej w szkołach. Rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne”.