„Najłatwiejsze ciasto w świecie…” – „Krasnoludki” pieką ciasto

„Najłatwiejsze ciasto w świecie…” – „Krasnoludki” pieką ciasto ucząc się zasad zdrowego odżywiania – realizacja kierunku polityki oświatowej państwa.

W pierwszym tygodniu października kontynuując tematykę o darach jesieni, przedszkolaki dowiedziały się jak ważne dla naszego organizmu są owoce. Maluchy wiedzą, że należy jeść owoce, ponieważ zawierają witaminy niezbędne dla naszego zdrowia. Wykorzystując przyniesione jabłka dzieci przez cały tydzień rozwijały swoje umiejętności matematyczne, plastyczne i kulinarne. Przedszkolaki układały rytmy, liczyły, przygotowały pracę plastyczną, a na ostatnich zajęciach przygotowały ciasto z jabłkami. Przed przystąpieniem do pracy dzieci, pamiętając o zasadach higieny, dokładnie umyły swoje ręce oraz owoce. Przed przygotowaniem ciasta dzieci smakowały oraz zapoznawały się z zapachami produktów i przypraw używanych w kuchni, miały także okazję ćwiczyć swoje rączki poprzez samodzielne krojenie pysznych jabłuszek. Po upieczeniu ciasto posypano cukrem pudrem, a na zakończenie była degustacja.