Mycie rąk to fajna sprawa –„Krasnoludki”

Mycie rąk to fajna sprawa –„Krasnoludki” – realizacja polityki oświatowej państwa

Nasze maluszki codziennie uczą się jak dbać o higienę, kształtując w ten sposób umiejętności i postawy sprzyjające zdrowiu. Realizując program „Czyściochowa Akademia” utrwalaliśmy zasady prawidłowego mycia rąk. Przedszkolaki dowiedziały się jak wyglądają zarazki osiadające na brudnych rękach oraz kiedy mycie rąk jest konieczne. Dzięki przeprowadzonemu eksperymentowi dzieci wiedzą, że do prawidłowego mycia rąk niezbędne jest mydło, które sprawia, że woda i tłuszcz łączą się i to co tłuste jest skutecznie zmywane z naszych dłoni. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną. Wykorzystując do pracy słomki rozdmuchiwały na kartkach papieru farbę, która stworzyła rysunek bakterii.