Mali Patrioci

Co roku 11 listopada obchodzimy w Polsce Narodowe Święto Niepodległości. Już u takich małych dzieci, trzeba rozbudzać zainteresowanie swoją Ojczyzną i kształtować poczucie dumy z przynależności do Narodu Polskiego. Dlatego też w naszym Przedszkolu grupa 5- latków („Wiewiórki”)  przygotowała  uroczystą inscenizację z okazji Święta naszej Ojczyzny –11 listopada Dnia Niepodległości. Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. W ustach kolejnego pokolenia uroczyście zabrzmiały słowa tak bardzo znane, lecz wymowne: ,,Kto ty jesteś? Polak mały’’.

W ramach akcji MEN pt. „Szkoła do hymnu” w dniu 10.11.2020r o godz. 11.11 nasze przedszkolaki wraz z paniami nauczycielkami dumnie odśpiewały hymn Polski „Mazurka Dąbrowskiego”.

W naszym przedszkolu organizowany był również konkurs plastyczny pt. „Pejzaże Polski”, wszystkim uczestnikom dziękujemy serdecznie za udział, dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, a prace plastyczne umieszczone zostały w Galerii Sztuki Dziecięcej.