Legendy o łęczyńskim dziku

Kto spotyka w Łęcznej dzika? – inscenizacja „Legendy o łęczyńskim dziku”

Już w przedszkolu wpajamy dzieciom wartości patriotyczne, budząc w nich przywiązanie do Ojczyzny, do swego regionu, miasta i rodziny. Dzieci poznają symbole narodowe, uczą się względem nich szacunku. Dla małego dziecka związek z Ojczyzną rozpoczyna się od najbliższych mu więzi czyli więzi z rodziną, przedszkolem czy swoją miejscowością, dlatego ważne by przybliżać dzieciom wiedzę o ich najbliższym otoczeniu.

W ramach edukacji patriotycznej nasze przedszkolaki obejrzały przygotowaną przez nauczycielki naszego przedszkola inscenizację „Legendy o łęczyńskim dziku” z której dowiedziały się skąd wziął się on w herbie naszego miasta. Przedszkolaki w zabawny i przystępny sposób utrwaliły wiedzę za temat herbu swojego miasta.