„Krasnoludki” poznają zmysły

W tym tygodniu nasze maluchy poprzez zabawy poznały wszystkie zmysły człowieka: węch, wzrok, dotyk, smak oraz słuch. W trakcie zajęć dzieci stymulowały swoje narządy zmysłów, bo dzięki nim poznają otaczający je świat. Zmysł smaku stymulowany był poprzez próbowanie różnego rodzaju produktów spożywczych. Słuchając i rozpoznając odgłosy zwierząt oraz instrumentów dzieci rozwijały swój zmysł słuchu, a dotykając różnych struktur oraz wykonując prace plastyczne dzieci stymulowały zmysł dotyku. Przedszkolaki wykonując sensoryczne drzewka mogły poszerzyć doznania smakowe i zapachowe, próbując lub wąchając przyprawy. Zajęcia dostarczyły naszym przedszkolakom wielu doznań sensorycznych i uświadomiły dzieciom znaczenie zmysłów dla człowieka.