„Krasnoludki” poznają świat przyrody

„Krasnoludki” poznają świat przyrody – realizacja kierunku polityki oświatowej państwa

Dzieci są niezwykle ciekawe otaczającego je świata i tą ciekawość rozbudzamy na co dzień w przedszkolu wykorzystując różne środki i metody pracy.

Nasze przedszkolaki wybrały się do ogrodu przedszkolnego, gdzie wykorzystując lornetki prowadziły obserwacje przyrodnicze. Dzieci były niezwykle zainteresowane każdym elementem przyrody. W przybliżeniu i powiększeniu można było dostrzec szczegóły oddalone na sporą odległość, nie widoczne gołym okiem.

Przedszkolaki obserwowały otaczającą przyrodę, zarówno rośliny jak i małe zwierzęta, przyglądały się z bliska korze drzew, szukały ptaków oraz jeży w domku, który znajduje się na naszym placu. Poznawanie przyrody w sposób aktywny, poprzez bezpośredni z nią kontakt daje możliwość rozbudzania w dzieciach naturalnej skłonności do właściwego traktowania zwierząt, rozwija umiejętność prowadzenia obserwacji i wyciągania z niej wniosków, a także uczy rozumienia zjawisk i przemian zachodzących w przyrodzie.

Po powrocie do przedszkola korzystając z literatury przyrodniczej poznaliśmy innych nie widocznych o tej porze roku mieszkańców łąki.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za zakup lornetek oraz książek przyrodniczych, które są niezwykle pomocne w odkrywaniu przez nasze przedszkolaki piękna otaczającej nas przyrody oraz wzbogacają doświadczenia edukacyjne dzieci w zakresie edukacji przyrodniczej.