„Kotki” – poznają zmysły

W pierwszym tygodniu marca rozmawialiśmy o zmysłach.  Przedszkolaki poznały zmysły człowieka oraz narządy je reprezentujące, jednak największą radość sprawiły im zabawy sensoryczne.
Dzieci mogły próbować różnego rodzaju produktów spożywczych, dowiadując się, że język ludzki posiada kubki smakowe odpowiedzialne za odczuwanie smaków. Rozwijając zmysł dotyku „Kotki” mogły chodzić po ścieżce sensorycznej oraz bawić się masą o niezwykłych właściwościach – z jednej strony cieczką, z drugiej zaś ciałem stałym. Ciecz nienewtonowska okazała się świetną zabawą i ćwiczeniem rączek, a także dostarczyła niezwykłych doznań sensorycznych.
Podczas zajęć dzieci doszły do wniosku, że dzięki zmysłom odczuwamy przyjemność z jedzenia, wąchania kwiatów, oglądania bajek czy słuchania piosenek.