„Jacy jesteśmy?” – „Krasnoludki”

„Jacy jesteśmy?” – „Krasnoludki” uczą się współpracy poznając siebie

W tym tygodniu nasze maluchy poznawały siebie i swoje ciało. Zorganizowane zabawy i ćwiczenia sprzyjały rozwijaniu orientacji w schemacie własnego ciała oraz orientacji przestrzennej, a także umiejętności współpracy w grupie.

Przedszkolaki określały wygląd swoich kolegów i koleżanek, dochodząc do wniosku, że każdy z nas wygląda inaczej, ale jesteśmy zbudowani tak samo, czyli mamy dwie ręce, nogi, jedną głowę itp. Podczas zajęć dzieci wykonywały prace plastyczne, dzięki którym miały okazję ćwiczyć współpracę, tak ważną w rozwoju kompetencji emocjonalno-społecznych. Zaproponowane zabawy sprzyjały nawiązywaniu bliższych relacji z koleżankami i kolegami, a także rozwijaniu poczucia przynależności do grupy przedszkolnej.