Dobre maniery „Krasnoludków”

Dobre maniery „Krasnoludków” – realizacja kierunku polityki oświatowej państwa

Nauka dobrych manier to proces wymagający czasu, który jest inwestycją w przyszłość małego człowieka, dlatego nasze przedszkolaki codziennie uczą się właściwych zachowań. Aby wspierać ten proces wykorzystujemy do tego różne metody pracy oraz pomoce dydaktyczne. W ostatnim tygodniu nasze maluszki utrwalały zwroty grzecznościowe oraz dowiedziały się jak okazywać szacunek innym osobom. W procesie utrwalania pozytywnych wzorców zachowań pomogły nam literatura dziecięca, ilustracje oraz technologie informacyjno-komunikacyjne. Przedszkolaki przekonały się jak ważne są słowa, które codziennie wypowiadają i jaki mają one wpływ na inne osoby. Dzieci wiedzą już, że „magiczne słowa” mogą pomóc nawiązać dobre relacje z innymi osobami, a przede wszystkim wywołać uśmiech na twarzach kolegów i koleżanek.