CHRISTMAS- Boże Narodzenie

Dzieci podczas kilku ostatnich spotkań poznały angielskie słownictwo nawiązujące do obchodzonych w przedszkolu Mikołajek oraz  nazewnictwo symboli i elementów dekoracji pojawiających się w naszych domach na święta Bożego Narodzenia.

Dzieci 3 letnie utrwalały słowa: Santa- Mikołaj, prezent- prezent, bauble- bombka, star- gwiazda, Christmas tree- choinka, Merry Christmas- wesołych świąt.

Dzieci 4 letnie utrwalały słowa: Santa- Mikołaj, prezent/ gift- prezent/podarunek, bauble- bombka, star- gwiazda, Christmas tree- choinka, Merry Christmas- wesołych świąt, angle- anioł, Carol- kolęda.

Dzieci 5 letnie utrwalały słowa: Santa- Mikołaj, prezent/ gift- prezent/podarunek, bauble- bombka, star- gwiazda, Christmas tree- choinka, Merry Christmas- wesołych świąt, Christmas- święta Bożego Narodzenia, angle- anioł, Carol- kolęda, christmas tree chain- łańcuch na choinkę, lights- światełka.

Pomocne linki:

Learn Christmas Vocabulary | Talking Flashcards

Kids vocabulary – Christmas – Christmas vocab – Learn English for kids – English educational video

Jingle Bells Songs for Children

We Wish You A Merry Christmas | Christmas Carols | Christmas Songs For Kids